21 lipca, 2024

Aktualni mistrzowie WWE – od najgorszego do najlepszego

AktualnimistrzowieWWE odnajgorszegodonajlepszego

Bycie mistrzem w WWE może dla zawodnika znaczyć wszystko – stać się kulminacyjnym momentem jego kariery, sprawić, że jego popularność poszybuje, a jego imię będzie zapamiętane na wieki. Przynajmniej w teorii. Są tacy mistrzowie, których do dzisiaj wspomina się z rozrzewnieniem, o innych kompletnie zapomniano lub jedynie się z nich żartuje. Pochylmy się więc nad tymi, którzy obecnie mogą pochwalić się pasami mistrzowskimi. Aktualni mistrzowie WWE – jest ich bardzo dużo, ale kto jest najlepszy? W liście zostaną wzięte pod uwagę również mistrzynie, a także zawodnicy nie tylko z głównych rosterów, ale także NXT i NXT UK.

Każdy pas mistrzowski w WWE – ile ich właściwie jest?

Zanim przejdziemy do oceniania poszczególnych mistrzów, być może logiczne byłoby najpierw wymienienie po kolei, o ile w ogóle pasów mistrzowskich można rywalizować obecnie w WWE. Nie da się ukryć, że jest ich bardzo dużo, a aktualni mistrzowie WWE zamykają się w numerze, którego na palcach jednej ręki zliczyć się nie da. Trzeba więc metodycznie i po kolei je wyliczyć, aby później się nie pomylić.

NXT UK

Zacznijmy może od najmniej popularnego rosteru WWE, a mianowicie NXT UK. Tutaj wymienić można trzy tytuły: WWE United Kingdom Champion, NXT UK Women’s Champion i NXT UK Tag Team Champion. Jak łatwo się domyślić, pierwszy z nich to męski tytuł singlowy, drugi to damski tytuł singlowy, a trzeci to męski tytuł tag team. Tag teamy to zespoły złożone z co najmniej dwóch zawodników (może być ich więcej, ale w danej walce uczestniczą tylko dwaj wybrani członkowie zespołu). W danym momencie w ringu walczy jednak tylko jeden z nich, a drugi czeka na jego zewnętrznej krawędzi. W dowolnym momencie poprzez zrobienie taga – a więc na przykład poklepanie się po ramieniu – mogą oni zamienić się miejscami. Nie istnieje w NXT UK tytuł tag team dla kobiet czy tytuł dla wrestlerów spoza main eventu.

NXT

Amerykańskie NXT poza NXT Championship (główny męski pas singlowy), NXT Women’s Championship (damski pas singlowy) i NXT Tag Team Championship (męski tytuł tag team) dysponuje także dwoma innymi pasami: NXT North American Championship i NXT Cruiserweight Championship. Pierwszy z nich to typowy tytuł mid-cardowy, a więc dla wrestlerów, którzy nie mają wystarczająco wysokiej pozycji, aby walczyć o pas główny. Drugi pas wcześniej należał do samodzielnego rosteru 205 Live!, który niedawno został zlikwidowany. Jest to pas dla zawodników ważących mniej niż około 92 kilogramy.

SmackDown Live!

SmackDown, pierwszy z głównych rosterów, ma cztery pasy mistrzowskie. WWE Championship (główny singlowy pas męski i w mojej opinii najbardziej prestiżowy ze wszystkich pasów w WWE), SmackDown Women’s Championship (singlowy pas damski), SmackDown Tag Team Championship (nie wymaga chyba już wyjaśnień) i Intercontinental Championship (mało prestiżowy tytuł mid-cardowy).

Raw

Raw, czyli do niedawna najważniejszy roster w WWE, działa na podobnej zasadzie. Mamy tutaj WWE Universal Championship, Raw Women’s Championship, Raw Tag Team Championship i United States Championship (analogicznie do Intercontinental Championship).

Aktualni mistrzowie WWE nieprzydzieleni do brandu

Poza tym istnieją także dwa pasy, które nie należą formalnie do żadnego rosteru i mogą być bronione wszędzie. Jest to Women’s Tag Team Championship oraz 24/7 Championship. Pierwszego nie trzeba już wyjaśniać, zaś drugi tytuł działa nieco inaczej niż wszystkie inne. Bronić go można w każdym miejscu i czasie, o ile na miejscu znajduje się sędzia. Zmieniał już właściciela chociażby w hotelu czy samolocie. Jest to pas typowo komediowy, o którego walczą wrestlerzy o najniższej pozycji.

To już wszystkie obecne pasy w WWE. Jak widać jest ich cała masa. Sprawę utrudnia do tego fakt, że aktualni mistrzowie WWE zmieniają się jak w kalejdoskopie – ciężko za tym wszystkim nadążyć. Wobec tego już bez przedłużania – kim są aktualni mistrzowie WWE i którzy z nich są najlepsi?

NXT Cruiserweight Champion – Drew Gulak

Drew Gulak znajduje się na samym dole listy nie dlatego, że jest złym wrestlerem. Po prostu obecnie cały brand, a wraz z nim jego mistrz, znajduje się w limbo. Nie wiadomo, co w ogóle z nim będzie, więc ciężko go aktualnie oceniać w jakikolwiek sposób.

NXT UK Tag Team Champions – Gallus

Nawet jeśli oglądacie regularnie WWE, prawdopodobnie w ogóle nie spotkaliście się z takim tag teamem jak Gallus. Jest tak dlatego, że NXT UK, a zwłaszcza jego dywizji tag team po prostu nikt nie ogląda. Nie pomaga fakt, że to są po prostu bardzo nudni i przeciętni wrestlerzy.

NXT UK Women’s Champion – Kay Lee Ray

Kay Lee Ray wygrała tytuł od bardziej popularnej i utalentowanej Toni Storm trochę ponad miesiąc temu, więc w zasadzie jej panowanie jako mistrzyni dopiero się zaczęło. Jest ona całkiem dobrą wrestlerką, ale co z tego, jeśli nikt jej nie ogląda? Ponadto w WWE UK nie ma co liczyć na jakikolwiek ciekawy storyline.

WWE Raw Tag Team Champions – Robert Roode i Dolph Ziggler

Jest to klasyczny przykład pasa, który już nikogo nie obchodzi, trzymanego przez dwóch wrestlerów, którzy od lat już nikogo nie obchodzą. Nie można się po tych mistrzach spodziewać świetnych walk, WWE nie da im także żadnych interesujących storyline’ów. W związku z tym walka o pas Raw Tag Team Championship to obecnie raczej moment, aby zrobić sobie przerwę i na przykład przyrządzić coś do jedzenia albo uzupełnić przekąski.

WWE Intercontinental Champion – Shinsuke Nakamura

Nakamura kiedyś uważany był za jednego za najlepszych wrestlerów na świecie, co był w stanie pokazać jeszcze w NXT. Jego pobyt na głównym rosterze jest od początku do końca wielką katastrofą. Widać, że mu samemu już się nie chce w to angażować i robi tylko absolutne minimum. Dzisiaj jest mistrzem, jutro może nim nie być – czy komuś to rzeczywiście zrobi jakąkolwiek różnicę?

WWE SmackDown Tag Team Champions – The Revival

The Revival to klasyczny tag team w starym stylu, który z odpowiednimi oponentami jest w stanie rozegrać naprawdę świetną walkę. Niestety na main rosterze po prostu się marnują. Ich walki są nudne, a storyline’y dawane im przez WWE – w najlepszym przypadku kuriozalne, w najgorszym zwyczajnie tragiczne.

WWE Women’s Tag Team Champions – Kabuki Warriors

WWE na kilka miesięcy całkowicie zapomniało o Asuce, po czym wcisnęło ją w tag team z Kairi Sane, bo – uwaga, nigdy byście na to nie wpadli – obie są Azjatkami! Po prostu genialny storytelling. Kabuki Warriors są na liście tak wysoko, bo ich panowanie co prawdadopiero się zaczęło, ale przynajmniej zaczęło się ciekawie – heel turnem. Kto wie, może coś z tego będzie (prawdopodobnie nie)?

WWE 24/7 Champion – R-Truth

Niestety, 24/7 Championship osiągnęło już ten punkt, kiedy coraz bardziej przestaje być zabawne. Mimo wszystko nie da się ukryć, że R-Truth jest komediowym geniuszem i jest w stanie wycisnąć coś świetnego nawet z niczego. Jeszcze do niedawna segmenty 24/7 naprawdę bawiły, dlatego też ten tytuł (i R-Truth) są tak wysoko na liście.

WWE United States Champion – AJ Styles

AJ Styles chwilowo spadł nieco z main eventu (chociaż wciąż angażuje się w storyline’y z main eventerami, po prostu teraz o główny pas mistrzowski nie walczy), ale wciąż jest jedną z największych i najpopularniejszych gwiazd w WWE. Z jednej strony daje to pasowi US Championship nieco prestiżu, z drugiej – w zasadzie mógłby on go w ogóle nie mieć, bo nie ma on dla niego wyraźnie zbyt dużej wartości. Ot, akcesorium.

NXT North American Champion – Roderick Strong

Roderick Strong jest świetnym wrestlerem. Co prawda Valveeten Dream był genialnym mistrzem, ale znając scenarzystów z WWE, Strong będzie co najmniej równie dobry. Ciężko tutaj powiedzieć coś więcej, bo tytuł dopiero niedawno zmienił ręce, ale w każdym razie bardzo dobrze się zapowiada.

WWE United Kingdom Champion – WALTER

Ponownie – NXT UK nikt nie ogląda. Nie zmienia to jednak faktu, że WALTER jest jednym z najciekawszych i najbardziej uzdolnionych wrestlerów nie tylko w NXT UK, ale w całym WWE. Zdecydowanie warto oglądać chociaż te fragmenty NXT UK, w których on się znajduje, bo jest gwarantowane, że w przyszłości będzie ogromną gwiazdą.

WWE Universal Champion – Seth Rollins

Mistrz z Raw tak nisko? Jak to możliwe? Niestety, Seth Rollins w ostatnich miesiącach tylko rozczarowywał. Nie tylko wyglądał jak totalny geek w obecności legend na Raw Reunion, ale także nie robił sobie przysług swoim zachowaniem poza ringiem (na przykład komentarzami na temat Jona Moxleya po jego odejściu z WWE). Czarę goryczy przelało to, co zadziało się na Hell in a Cell w jego walce z The Fiendem. Seth jest nudny, męczący i żenujący – po prostu.

SmackDown Women’s Champion – Charlotte Flair

Charlotte Flair właśnie wygrała 10 tytuł mistrzowski w swojej karierze. Wielu osobom ta decyzja nie leży, ale mimo wszystko trzeba podkreślić, że jest ona jedną z najbardziej utalentowanych kobiet w WWE. Bardzo rzadko zdarzy jej się jakąś walką totalnie rozczarować, a zdolna jest nawet stworzyć majstersztyki (chociażby walka vs Becky Lynch z zeszłorocznego Evolution). Trzymanie przez nią pasa mistrzowskiego bez wątpienia dodaje mu prestiżu, bo ma ona wokół siebie po prostu aurę gwiazdy.

NXT Women’s Champion – Shayna Baszler

Niektórych już nudzi Shayna, twierdzą, że powinna wreszcie stracić pas, a każda jej walka wygląda tak samo. Nie da się jednak zaprzeczyć, że podczas swojego dość długiego już panowania udało jej się stoczyć kilka naprawdę ciekawych walk, a do tego ma ona niesamowitą prezencję i unikalny moveset.

WWE Champion – Brock Lesnar

Brock Lesnar jest jedną z największych gwiazd WWE, czy nam się to podoba, czy nie. Z jakiegoś powodu jest on w stanie zawsze wzbudzić uwagę i wywołać silne emocje. Jest on w końcu tym, który przerwał legendarny streak Undertakera na WrestleManii. W zeszłym tygodniu po raz milionowy wygrał tytuł w kilkusekundowej walce z ulubieńcem publiczności, Kofim Kingstonem, co przewidzieć mógł każdy. Miejmy tylko nadzieję, że tym razem będziemy go widzieć z tytułem częściej niż raz na miesiąc lub dwa.

NXT Tag Team Champions – The Undisputed Era

The Undisputed Era są najlepszym i najciekawszym tag teamem w WWE, zarówno pod względem czysto wrestlingowym, jak i storyline’owym. Ich walk po prostu nigdy nie można przegapić, bo zawsze są świetne. Można powiedzieć, że są oni współczesną (i lepszą) wersją D-Generation X. Oby tylko nigdy nie przeszli na main roster, bo skończą tam zapewne jak The Revival.

NXT Champion – Adam Cole

Myśląc aktualni mistrzowie WWE wielu nie pomyśli nawet o Adamie Cole’u, bo mimo wszystko NXT wciąż jest mało mainstreamowe. Szkoda, bo Adam Cole jest niesamowicie charyzmatycznym i utalentowanym wrestlerem, a do tego liderem The Undisputed Era, a więc jak już zostało wspomniane najlepszego w WWE tag teamu. Zarówno jeśli chodzi o same walki, promosy czy budowanie postaci nie ma on sobie w WWE równych. Niestety, jest tylko jedna rzecz, która działa przeciwko niemu i sprawia, że prawdopodobnie nigdy nie osiągnie sukcesu na main rosterze – chodzi oczywiście o to, że jest stosunkowo niski. Jednak póki jest on jeszcze w NXT, fani mogą spać spokojnie i wyczekiwać kolejnych genialnych, zapadających w pamięć walk.

Raw Women’s Champion – Becky Lynch

Becky Lynch jest oczywistym wyborem, bo tak naprawdę już od kilku miesięcy jest najpopularniejszą, niezależnie od płci, osobą w WWE. Jest na okładce WWE 2K20 z Romanem Reignsem, niedawno miała segment z The Rockiem, main eventowała WrestleManię razem z Rondą Rousey i Charlotte Flair – co tu więcej można powiedzieć? Jasne, ostatnie kilka miesięcy nie było dla niej już tak łaskawe (o rywalizacji z Lacey Evans lepiej zapomnieć), ale właśnie miała na Hell in a Cell genialną walkę z Sashą Banks, więc wszystko znowu idzie ku dobremu.

Nie da się ukryć, że w WWE jest tyle mistrzów, że aż ciężko się w nich czasami połapać. Którzy aktualni mistrzowie WWE są waszymi ulubionymi? Powyższa lista jest w końcu tylko moim własnym subiektywnym odczuciem, wy możecie mieć zupełnie inną opinię.

Dodaj komentarz