23 kwietnia, 2024

AJ Styles kończy niedługo karierę, Impact Wrestling daje benefity wrestlerom, Tony Schiavone w AEW – Wrestling News [#1]

Wrestling News #1

Ostatnie kilka dni obrodziło w ciekawe wrestling news, między innymi wieści z WWE o planach na przyszłość AJ Stylesa, nowych benefitach dla wrestlerów w Impact Wrestling i kolejnym ciekawym nabytku dla AEW.

AJ Styles zakończy karierę wrestlingową po obecnym kontrakcie

Kiedy AJ Styles zadebiutował na Royal Rumble w 2016 roku, wrestlingowy świat eksplodował. Od tego czasu brał udział w wielu pamiętnych rywalizacjach, świetnych walkach i mniej lub bardziej interesujących storyline’ach.

Niedawno było głośno o tym, że podpisał nowy kontrakt. Teraz wiemy już, że będzie on jego ostatnim.

AJ Styles razem z Lukiem Gallowsem i Karlem Andersonem byli gośćmi w podcaście „Chasing Glory” Lilian Garcii, byłej spikerki w WWE.

Wtedy też AJ zdecydował się ogłosić, że po upływie obecnego kontaktu planuje zakończenie kariery wrestlingowej. Umotywował to tym, że chce spędzać więcej czasu ze swoją rodziną.

AJ ma 42 lata, nic więc dziwnego w tym, że już powoli zmierza w stronę wrestlingowej emerytury. Na szczęście mamy jeszcze kilka lat, żeby nacieszyć się jego obecnością w WWE.

Impact Wrestling zacznie pokrywać wrestlerom koszty hoteli

Impact Wrestling, federacja znana wcześniej pod nazwą TNA, ma zamiar zacząć pokrywać koszty hoteli wrestlerów, którzy biorą udział w jej nagraniach i PPV.

Wcześniej robiła to podczas wypraw do Meksyku, ale w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie wrestlerzy byli zdani na siebie.

Ma to być sposób na uhonorowanie wrestlerów i podziękowanie im za ciężką pracę. Jak to wygląda w przypadku innych organizacji wrestlingowych?

Inne największe federacje wrestlingowe, w tym oczywiście WWE, takich kosztów nie pokrywają.

Jest nadzieja, że może za kilka lat zacznie się coś zmieniać w tym kierunku, ale wrestlerzy zapewne musieliby wcześniej w końcu założyć związek zawodowy, co jest mało prawdopodobne.

Wrestlerzy sami płacą także za swój transport: paliwo, wynajem samochodów i tak dalej. Nie gwarantuje się im również opieki zdrowotnej.

Tony Schiavone podpisał kontrakt z AEW

Tony Schiavone, doświadczony komentator wrestlingowy, podpisał wieloletnią umowę z AEW, gdzie w zespole komentatorskim dołączy do legendarnego Jima Rossa i Excalibura.

Będzie również pełnił rolę starszego producenta. Jest to dobra wiadomość dla tych, którzy czuli, że w komentarzu w AEW czegoś brakuje.

Nie da się ukryć, że Jim Ross nie jest już w tej samej formie jak przed laty i okazjonalnie widać, że jest zagubiony i nie do końca zna wszystkich wrestlerów występujących w federacji.

Miejmy nadzieję, że ten nowy nabytek podniesie jakość komentarza i pozwoli jeszcze bardziej cieszyć się wszystkimi galami AEW, a od października także nową tygodniówką.

Dodaj komentarz