23 kwietnia, 2024
WWE

WWE Network w Polsce – czy to możliwe?

WWE Network to usługa streamingowa stworzona przez World Wrestling Entertainment, która została uruchomiona w 2014 roku. W momencie jej powstania była ona rewolucyjna, ponieważ zastąpiła tradycyjne kupowanie PPV za kilkadziesiąt dolarów każdy możliwością oglądania tych wydarzeń na żywo w ramach dużo niższej subskrypcji, wraz z „tygodniówkami” i innymi materiałami.

Wśród polskich fanów wrestlingu często pojawia się pytanie o to, czy WWE Network jest dostępne w Polsce, a jeśli tak, to ile kosztuje i co trzeba zrobić, żeby skorzystać z tej usługi. Postaramy się wyczerpująco odpowiedzieć na nie poniżej. Zapraszamy!

Czy w Polsce Można korzystać z WWE Network?

Tak, Polska jest jednym z rynków, na którym wciąż można korzystać z serwisu streamingowego WWE Network w jego dotychczasowym kształcie. Oznacza to, że fani dalej mają dostęp do archiwum wydarzeń Pay-Per-View z kilku ostatnich dekad, a także do odcinków m.in. NXT, Raw i Smackdown oraz licznych filmów dokumentalnych czy podcastów.

Nowe odcinki Raw i Smackdown są „wrzucane” do usługi po co najmniej 31 dniach od wyemitowania ich w telewizji, zaś NXT po co najmniej 24 godzinach. Wynika to z umów licencyjnych zawartych z USA Network (Raw, NXT) i Foxem (Smackdown).

4 kwietnia 2021 roku w Ameryce WWE Network zostało archiwum WWE Network zostało zintegrowane z usługą streamingową Peacock i w tym kraju użytkownicy nie mają już dostępu do „samodzielnej” usługi Network. Można usłyszeć głosy niezadowolenia z tego powodu, ponieważ wiele osób uważa Peacocka za trudnego do nawigowania, jeśli chodzi o treści wrestlingowe.

Polaków ta zmiana jednak nie dotyczy – w naszym kraju dalej „po staremu” funkcjonuje WWE Network, przynajmniej dotychczas (aczkolwiek nic nie wskazuje, aby miało się to zmienić). Nie trzeba wykorzystywać VPN-a ani innych tego typu narzędzi, żeby założyć konto. Koszt usługi to 9,99 dolarów miesięcznie, można zapłacić kartą debetową/kredytową lub PayPalem.

Jeśli ktoś ma np. PayPala z saldem w złotówkach czy kartę debetową bez usługi walutowej, przy płatności dojdzie do przeliczenia po aktualnym kursie).

Jak zasubskrybować WWE Network w Polsce?

Proces subskrypcji WWE Network w Polsce jest bardzo prosty. Przygotowaliśmy dla Was prosty poradnik – wystarczy podążać za poniższymi krokami, a nie powinno to sprawić żadnego problemu:

  1. Wejdź na stronę WWE Network i naciśnij na przycisk „Subscribe Now” w prawym górnym rogu.
  2. Kliknij na przycisk „Subscribe Now” poniżej napisu „New Subscribers”.
  3. Wpisz adres e-mail i hasło, aby stworzyć konto, a następnie przejdź dalej.
  4. Wybierz plan miesięczny i przejdź dalej.
  5. Wprowadź swoje dane osobowe i adresowe.
  6. Wprowadź dane karty kredytowej/debetowej lub zapłać poprzez PayPal.

I gotowe! Należy pamiętać, że WWE Network jest usługą subskrypcyjną, która automatycznie się odnawia. Oznacza to, że w każdym miesiącu z konta zostanie pobrane 9,99 dolarów. W każdej chwili usługę można anulować.

W takim wypadku będzie można normalnie korzystać z niej do zakończenia się ostatniego opłaconego okresu rozliczeniowego, a potem usługa zostanie wyłączona i żadna opłata nie zostanie już pobrana.

WWE Network w Polsce – podsumowanie

WWE Network to nie jest usługa idealna, ale dla Polaka, który chce być na bieżąco z tygodniówkami, także PPV i innymi programami wypuszczanymi przez WWE, to naszym zdaniem najlepsza opcja.

W Polsce co prawda tygodniówki WWE są również puszczane w telewizji (na kanale Extreme Sports), ale tylko one, a co więcej trzeba włączyć telewizor w określonym czasie lub nagrać program. Z kolei w usłudze streamingowej możemy oglądać bez reklam i w tych momentach, w których mamy na to ochotę.

Dodaj komentarz