16 czerwca, 2024

WWE SmackDown 17/09/2019 – streszczenie i opinia

WWE SmackDown 17/09/2019 - streszczenie i opinia

Przeprowadzka SmackDown na Fox zbliża się wielkimi krokami, a tymczasem otrzymaliśmy kolejny kuriozalny odcinek tygodniówki na USA Network. Trzy walki w dwie godziny? Czemu nie. Chociaż ten epizod miał swoje momenty, ciężko nie czuć się nieco rozczarowanym. Miejmy nadzieję, że nadchodzący draft poprawi nieco sytuację.

The New Day pokonuje The Revival i Randy’ego Ortona na otwarcie SmackDown

The New Day pokonał The Revival i Randy’ego Ortona w walce otwierającej SmackDown. Całość zakończyła się po uderzeniu przez Kingstona Trouble in Paradise na Scottcie Dawsonie. Najważniejsze okazało się jednak to, co wydarzyło się już po walce. Celebrującemu The New Day przeszkodzili Brock Lesnar i Paul Heyman. W imieniu swojego klienta Heyman zaproponował, aby Kofi bronił swojego tytułu mistrzowskiego przed Lesnarem podczas pierwszego odcinka SmackDown na Fox, a więc już 4 października. Po zaakceptowaniu tej propozycji przez Kingstona Lesnar uderzył na nim F5. To, jak prawdopodobnie zakończy się ta walka każdy może niestety łatwo przewidzieć.

Kevin Owens pozywa Shane’a McMahona

Czy ktoś też jest już zmęczony złymi authority figures? Podczas wczorajszej tygodniówki kontynuowano sagę rywalizacji Shane’a z Kevinem Owensem. McMahon poinformował fanów, że został przeciwko niemu (w kayfabe oczywiście) złożony pozew z powodu nieuzasadnionego zwolnienia, opiewający na 25 milionów dolarów. Poza tym jeśli Owens wygra w sądzie, McMahon ma zostać zwolniony. Aż przychodzi na myśl McMahon Lockbox sprzed kilku lat…

Baron Corbin ukoronowany jako King of the Ring na SmackDown

Na [poniedziałkowym Raw Baron Corbin pokonał Chada Gable i wygrał w ten sposób tytuł King of the Ring. Na SmackDown nastąpiła jego koronacja, nie mogło więc obejść się bez jakiegoś zamieszania. Doszło do bójki między Gable’m a Corbinem oraz zniszczenia korony. Ciężko sobie wyobrazić, żeby z tego storyline wyszło jeszcze coś ciekawego…

Charlotte Flair pokonuje Sashę Banks przez DQ

W niedzielę Sasha pokonała Becky przez DQ, dzisiaj to Charlotte nad nią zatriumfowała w ten sam sposób. Dyskwalifikacja wynikła z faktu, że przebywająca koło ringu Bayley wskoczyła do niego, aby przerwać pin. Rozpoczęła się bójka, podczas której nagle pojawiła się Carmella i znokautowała Sashę. Komentatorzy zwrócili uwagę na fakt, że Carmella i Bayley były do niedawna przyjaciółkami. Musimy pamiętać, że Bayley widzi się jako wzór do postępowania – „role model”, wobec tego nie uważa swoich działań za niewłaściwe. Zanim mogło dojść do konfrontacji, Charlotte powaliła Bayley big bootem.

Kontynuacja storyline’u Harpera, Rowana, Brayana i Reignsa

Luke Harper powrócił na Clash of Champions i sprzymierzył się z Erickiem Rowanem. Na wczorajszym SmackDown razem zaatakowali Daniela Bryana, a także Romana Reignsa. Czyżby to był rzeczywiście początek dużego pusha dla tej dwójki? Możliwe, że w ten sposób Daniel Bryan stanie się z powrotem face. Trochę szkoda, biorąc pod uwagę, jak genialnym jest heelem. Póki co ciężko powiedzieć, w jaką stronę zmierza ten wątek.

Aż ciężko uwierzyć, że przez 2 godziny zdążono zmieścić tylko 3 walki. Ciężko uznać tą tygodniówkę za beznadziejną, ale trudno też winić kogokolwiek, kto zdecydował się ją wyłączyć po pierwszej godzinie. Miejmy nadzieję, że po przeprowadzce na Fox WWE SmackDown zmieni się na lepsze.

Dodaj komentarz